Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської територіальної громади Одеської області

 

Обґрунтування ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія (електрична енергія)

Jan 27, 2023
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

      Відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів», головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з  метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів, забезпечуємо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення, очікувану вартість закупівлі.

Предмет закупівлі: ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія (електрична енергія)

Обґрунтування доцільності закупівлі. Обгрунтування на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 (зі змінами)

  • Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради Подільського району Одеської області визнано підприємством, за яким закріплюється на праві господарського відання майно комунальної власності територіальної громади м. Подільська, та покладено виконання таких завдань/функцій:

-  Забезпечення електричною енергією Закладів освіти Подільської міської ради;

Для виконання зазначених завдань/функцій Замовник повинен, зокрема, забезпечити себе необхідною електричною енергією, для забезпечення світловою енергією Закладів освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області.

Обґрунтування обсягів закупівлі. Обсяги визначено відповідно до очікуваної потреби, обрахованої Замовником на основі фактичного використання  електричної енергії у попередньому році та обсягу фінансування.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі. Якісні характеристики визначено відповідно до особливостей елекричної енергії, що обліковуються на балансі Замовника, та з урахуванням загальноприйнятих норм і стандартів для зазначеного предмета закупівлі.

Технічні та якісні характеристики, які пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею продажем, постачанням електричної енергії між суб’єктами ринку електричної енергії та споживачами електричної енергії регламентуються Законом України «Про ринок електричної енергії» та правилами роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Параметри якості електроенергії в точках приєднання споживача в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності».

Обґрунтування очікуваної ціни закупівлі/бюджетного призначення. Очікувана вартість обрахована відповідно до середньоринкової  ціни.

          Визначається з урахуванням положень Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Уповноваженого органу від 18.02.2020 №275. Для визначення очікуваної вартості використовували формулу середнього арифметичного значення. Розрахунок очікуваної вартості товарів проводиться методом порівняння ринкових цін, зокрема шляхом моніторингу цінових пропозицій учасників на ринку електричної енергії. Розрахунок очікуваної вартості ціни за одиницю, розраховано як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних.

Ціна (тариф) на електричну енергію визначається у встановленому законодавством порядку та затверджується постановою НКРЕКП. Інформація про діючий роздрібний тариф на електричну енергію розміщується на офіційному веб-сайті https://www.nerc.gov.ua/

Обсяг закупівлі: 450 000 кВт*год

Основними джерелами інформації для визначення очікуваної вартості брали до уваги:

1. Прайс-листи на офіційних сайтах постачальників електричної енергії.

2. Інтернет ресурси. Система Prozorro зробила відкритим доступ до публічних закупівель, що дозволяє аналізувати реальні угоди купівлі-продажу інших Замовників. Для визначення очікуваної вартості використовували формулу середнього арифметичного значення.

З метою необґрунтованого заниження (демпінгу) ціни тендерної пропозиції учасниками, Замовник  за для  захисту свого об’єму споживання електричної енергії  застосовує розрахунок ціни тендерної пропозиції, який наведений нижче.

         Ціною пропозиції є ціна електричної енергії, що включає вартість електроенергії на сегменті ринку (РДН у торговій зоні Об'єднана Енергетична Система України (ОЕС України), оплату за  послуги з передачі електроенергії, маржу Учасника, небаланси споживача у випадку позитивної або негативної різниці  фактичного та прогнозованого споживання електроенергії, витрати на сплату податків.

Розрахунок ціни відповідно до абз. першого частини третьої ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином:

Р =  (Ni план * Ц прогн.рдн. * (1+М/100) + Ni план * Тпер.)* 1,2, грн з ПДВ де,

Р – ціна тендерної пропозиції у гривні (UAH)

Ni план – плановий обсяг закупівлі електричної енергії для відповідного об’єкта Замовника – 450 000  кВт*год.

Ц прогн. рдн. – прогнозована ціна РДН, яка для даної закупівлі становить  4,11972  грн. за 1 кВт*год без ПДВ, (визначена як середньозважена ціна на РДН (у торговій зоні Об'єднана Енергетична Система України (ОЕС України) за грудень 2022 року за даними ДП «Оператор ринку»,  розміщеними на його веб-сайті https://www.oree.com.ua з врахуванням коливання ціни в періоді постачання, замовник встановлює величину коливання ціни однакову для всіх Учасників.

Т пер. - тариф на послуги з передачі електричної енергії затверджений регулятором для оператора системи передачі у встановленому порядку відповідно до постанови НКРЕКП від 21.12.2022 № 1788 – 0,38028 грн за 1 кВт*год без ПДВ .

1,2 – математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ - 20 %);

М – маржа (вартість послуг Учасника , включаючи вартість додаткових послуг, пов'язаних з постачанням електричної енергії споживачу) запропонована Учасником, %.