Семінар-тренінг для асистентів вихователів інклюзивних груп закладів дошкільної освіти
9 грудня 2021 року відбувся семінар-тренінг для асистентів вихователів інклюзивних груп закладів дошкільної освіти Подільської міської територіальної громади «Зміст діяльності асистента вихователя в інклюзивній групі закладу дошкільної освіти».
Мета програми семінару-тренінгу полягала у розвитку професійної, емоційно етичної компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з інклюзивним навчанням, а також, удосконалення фахової майстерності педагогів у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, з урахуванням психолого-фізіологічних особливостей здобувачів освіти певного віку; принципів створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, механізмів забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.
Упродовж заходу висвітлювалися такі питання:
«Основні принципи концепції Інклюзивна освіта: сутність, завдання та принципи. Основні міжнародні документи у сфері інклюзивної освіти. Основні законодавчі та нормативно-правові документи, що регламентують інклюзивну освіту в Україні Адаптація/модифікація програмового навчання. Основні завдання, ролі й функції асистента вихователя в інклюзивній групі.
Учасники тренінгу отримали знання та навички щодо:
- професійної компетентності: вміння виконувати професійні функції, зважаючи на особливі потреби дошкільників та інтегрувати їх у середовище закладу дошкільної освіти, створюючи умови для розвитку й саморозвитку;
- емоційно-етичної компетентності: усвідомлення гуманістичних цінностей, інваріантного характеру норм, принципів педагогічної етики; розуміння морального змісту педагогічної професії; необхідності розвитку культурних потреб та інтересів; уміння розв'язувати конфлікти, розуміти почуття та потреби вихованців; реалізація у професійній поведінці стратегії і тактики етично адекватного спілкування з різними учасниками освітнього процесу;
- комунікаційної компетентності: вміння комплексно застосовувати мовні і немовні засоби з метою комунікації, спілкування в конкретних соціально – побутових ситуаціях, уміння орієнтуватися в ситуації спілкування, ініціативність спілкування.