Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської територіальної громади Одеської області

 

«Патріотичне виховання в закладах дошкільної освіти»

Feb 26, 2021
Саме з раннього дитинства, з перших років життя дитини починається плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів, виховання патріотичних почуттів.

Базовим компонентом дошкільної освіти визначено забезпечення життєвої компетентності дитини, до змісту якої входить і поняття «бути громадянином своєї країни, патріотом свого народу».

        Національно-патріотичне виховання в закладах дошкільної освіти Подільської міської територіальної громади починається з перших  кроків дітей у дитячому садочку.  В усіх вікових групах обладнано патріотичні куточки, в коридорах закладів оформлено інформаційні стенди: «Подільськ – моє рідне місто», «Україна – моя Батьківщина» тощо.

        Проведення освітньої роботи з національно-патріотичного виховання  у ЗДО проходить за  тематичними навчальними блоками: «Виховуємо патріотів»,  «Народні свята та традиції», «Мій дитячий садок», «На варті миру», «Рідний дім. Родинонька моя мила», «Народні свята та традиції», «Моє рідне місто – Подільськ», «Мати, матінко, матуся», «Митці України» (поети, художники, музиканти), «Народні ремесла».

        Протягом року дошкільники стали активними учасниками виховних тематичних заходів: «Ой, у лузі червона калина», «День матері», «Свято вишиванки», «Розквітай, прекрасна Україно!», «Козацькі тренування», «Козацькі розваги», «Час Великдень зустрічати», «Чарівна краса вишиванки», «Народне обрядове дійство «Калейдоскоп різдвяних свят»,  «Народна гра – стежинка до добра», «Де козаки, там слава», «Українці сили ні в кого не просили», «Моя країна – Україна», «Подільськ – наше рідне місто», «Стрілися Зима з Весною», «Рідна мово, солов’їна!», «Калейдоскоп народних ігор», проведених за різними формами роботи й видами діяльності, зокрема: на заняттях та поза заняттями, в дидактичних та народних іграх, бесідах, розвагах (музичні, спортивні), читаннях художніхтворів, розгляданні предметів у національно-патріотичних осередках, картин та ілюстрацій на відповідну тематику.

       Під час проведених заходів вихователі поглибили, узагальнили знання дошкільнят про рідний край, про державні та національні символи України, про природні багатства країни; сформували  у дітей ціннісне ставлення до культури українського на­роду, його історичного минулого, мови, звичаїв і традицій; виховали любов та повагу до Батьківщини,  до членів своєї родини, толерантне ставлення до представників інших національностей.

Нещодавно до Міжнародного дня рідної мови в закладах дошкільної освіти Подільської міської територіальної громади протягом тижня з дітьми всіх вікових груп організовано заняття, розваги: «Рідна мова – колискова», «Ми – маленькі українці», «О, рідна мово, – скарб мій!», «Наша мова – калинова», «Мова наша солов’їна», «Видатні письменники України» тощо, під час яких дошкільнята збагатили свої знання про рідну мову, про творчість видатних українських письменників: Т. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка, читали  художні твори письменників та обговорювали ілюстрації до творів. Також, з дошкільниками проведено бесіди «Рідна мова», «Мовні перлинки для кожної дитинки». У групах раннього віку діти спільно з вихователями обігрували забавлянки, потішки. В усіх вікових групах вихованці грали в українські народні гри.

Через різноманітні форми діяльності вихователі, музичні керівники розкрили вихованцям величезне надбання української народної творчості через: декламування віршів, спів та прослуховування народних українських пісень, задіяли дітей до  слухання та інсценування українських народних казок і тим самим -  виховали любов до рідної мови, до рідної України.